Meist

Tartu Maavili on Tartumaal, Nõo vallas, Unipiha külas aastast 2013 tegutsev pereettevõte.

Me alustasime oma tegevust küüslaugu kasvatamisega ning sellest toodete valmistamisega. Meie esimesteks toodeteks olid Joonase marineeritud küüslauk, Joonase marineeritud küüslauguvõrsed ning Joonase küüslauguvõrse sool. Läbi mitmete katsetuste said tooted omale just sellised mõnusad maitsed, kus kõik on tasakaalus.

Nüüdseks leiab meie toodete valikust ka rabarberisiirupit, kuivatatud rabarberit ning rabarberisinepit. Lisaks veel mädarõika baasil tehtud Joonase meeste moos ning Joonase tšillimoos. Tulles vastu oma klientide soovile on valmis saanud ka uusim toode- Eriti terav Joonase tšillimoos.

Kõik tooted valmivad käsitööna. Meie jaoks on väga oluline maitseelamus ja seetõttu oleme otsustanud enda tootevalikut hoida kitsana mistõttu me ei tee mingeid järeleandmisi enda toodete kvaliteedis. Oma toodetes kasutame nii palju kui võimalik eestimaist päritolu toorainet. Näiteks nii rabarberisiirupi kui ka kuivatatud rabarberi valmistame me enda kasvatatud rabarberist. Ka Joonase marineeritud küüslaugu ja võrsed teeme enda küüslaugust. Kuid vahel juhtub, et enda tooraine saab otsa ja kliendid nõuavad lisa- siis hangime oma tooraine teiste küüslaugu kasvatajate käest.

Joonase tšillimoosi tooraine on kohati ka välismaist päritolu, kuna aastaringselt kahjuks eestimaist paprikat ja tšillit saada pole, kuid hool ning armastus, mida me oma toodete valmistamisel kasutame on 100% eestimaine.

Eelista eestimaist toodangut!